Національній банк України випустив срібну монету - присвячена леву

koi
Site Admin
Повідомлень: 8
З нами з: 11 травня 2016, 17:43

Національній банк України випустив срібну монету - присвячена леву

Повідомлення koi » 25 квітня 2017, 16:58

Серія: Фауна в пам`ятках культури України
Присвячена леву та його втіленню на пам`ятках культури Київської Русі. На території сучасної України впродовж тисячоліть проживали численні племена і народи, які залишили після себе унікальні витвори мистецтва. Безцінні пам`ятки культури давніх епох розповідають, як люди вчилися працювати з природними матеріалами, надавали їм силу за допомогою символів - зображень птахів, звірів, людей, орнаментів тощо.
[attachment=1]image.jpg[/attachment] На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис УКРАЇНА, рік карбування монети 2017 та номінал 5/ГРИВЕНЬ; позолочений лев - фрагмент із тарелі ХІІІ століття (Херсонеський музей), праворуч - загальний вигляд тарелі. Елемент оздоблення: локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,0007 г.
[attachment=0]image (1).jpg[/attachment]На реверсі монети зображено голову лева (ліворуч) та фрагмент унікального шиферного рельєфу з Києво-Печерської лаври із зображенням левів (ХІ ст.) - античні мотиви часто зустрічаються в декоративному мистецтві княжої доби: грифони, кентаври, леви, дракони тощо. Праворуч на тлі малюнка розміщено вертикальний напис ЛЕВ.
Оригінал статті: https://bank.gov.ua/control/uk/currentm ... oin_id=743
Вкладення
image (1).jpg
image (1).jpg (69.76 Кіб) Переглянуто 79 разів
image.jpg
image.jpg (80.65 Кіб) Переглянуто 79 разів

Повернутись до “Новини Національного банку України”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість